Ako sa pripraviť na tehotenské fotenie?

“BYŤ MATKOU NA PLNÝ ÚVÄZOK JE JEDNOU Z NAJLEPŠIE PLATENÝCH PRÁC…

...PRETOŽE ODMENOU JE ČISTÁ LÁSKA.”

Tehotenstvo je nádherná doba v živote ženy. Stav, kedy sa vystrieda v žene všetko možné. Od nevoľností cez rôzne zvláštne chute po zmenené proporcie tela. Hovorí sa, že žena v období tehotenstva vyžaruje okolo seba nádhernú auru, zvláštne čaro, ktoré priťahuje obdivné pohľady. Keď s tehotnou ženou trávime čas, na chvíľku sa staneme pozornejší, láskavejší a citlivejší. Možno by stačilo, keby každý človek trávil aspoň hodinu denne v prítomnosti tehotnej ženy, svet by bol iste lepší :)

Najlepšie obdobie na fotenie tehotného bruška je niekde ku koncu druhého trimestra. Je to preto, lebo vtedy má väčšina žien už tehotenstvo ustálené, nevoľnosti sú preč, bruško je už krásne vykuknuté a žena vtedy žiari, má dostatok energie, pleť je zdravá a prežiarená ženstvom. A tehotenské hormóny v tomto období prikazujú hýbať sa, pripravovať na veľký deň, takže žena zvláda aj ťažšie úkony počas dňa, ako len fotenie. V treťom trimestri už sa kvôli väčšiemu brušku pohybuje ťažšie a telo jej káže oddychovať. Dá sa fotiť aj vtedy a popravde tak fotievam často, poznáte to, stále je dosť času a bum bum a zrazu máte týzdeň pred termínom :D Je to teda celkom bežné, takto neskoro fotiť, je to len pre ženu trochu náročnejšie.

Ako sa teda pripraviť na fotenie?

Najskôr spolu vyberieme miesto fotenia. Fotiť môžeme u mňa v ateliéri alebo vonku v prírode či v meste. Každý z týchto typov fotenia je iný a inak krásny, má svoje výhody aj nevýhody. Porozmýšľajte, čo sa Vám páči a inšpirujte sa tehotenskými fotkami napríklad na pintereste alebo googli. Môžete si inšpirácie uložiť a spolu ich pozrieme a pripravíme vhodné svetelné podmienky na konkrétny typ fotografií.

Na oblečenie sa asi najviac hodia šaty, ktoré podtrhnú podmanivú ženskosť tohto obdobia. Môžu byť zo splývavého materiálu, potom vznikajú romantické či 'rozviate' fotky, môžu byť ale aj obtiahnuté, ktoré dajú dôraz na rastúce bruško. Hodia sa všetky šaty zopnuté pod prsiami, na tehotenských fotkách ide o krivku tehotného bruška, ktorej línia ide spod pŕs k lonu. Dobre vyzerá aj rozopnutá košeľa či romantické tričko v kombinácii s jeansami či sukničkou. Samozrejme často fotíme aj naholo, buď v spodnej bielizni a často aj bez nej (výsledné fotografie nikdy nemajú viditeľné privátne časti tela, naholo fotím preto, lebo pás nohavičiek či podprsenky môže výsledný efekt konkrétneho typu fotiek veľmi pokaziť a krajšie vynikne fotografia bez častí oblečenia). Preto je dôležité doniesť si vhodnú spodnú bielizeň. Konkrétne farby čierna, biela a telová. Ideál je doniesť set z každej farby (teda podprsenka a nohavičky), ak nie je možné doniesť čiernu a bielu, tak určite aspoň telový set. V zásade treba rátať s tým, že na fotkách je vidno kde-tu kúsok bielizne, takže by sa mala hodiť, Ak máte belasé šaty a k nim tej istej farby podprsenku, neváhajte a berte ju tiež, poďakujete si, keď uvidíte výslednú fotografiu :) Výborne vyzerajú čipky, priesvitné halenky, 'sieťkované' topíky aj volániky, pre rockerky zase kľudne jeansovina.

Doplnky -ak chcete, môžete z domu doniesť rekvizity, ktoré chcete použiť, napr. výnimočný kúsok minioblečka, personalizovaný vankúšik s menom dieťatka, scan z ultrazvuku alebo topánočky... Tiež veľmi vhodné sú Vaše módne doplnky - náušnice, náhrdelníky a podobne.

Farby oblečenia a doplnkov záležia od žiadaného výsledku, no pre mňa je top biela a odtiene krémovej a hnedej. Na fotkách vyzerajú bezkonkurenčne, sú ideálne úplne na všetko :) Pár tehotenských kúskov oblečenia mám aj v ateliéri a môžete ich bezplatne použiť. Farby vyberajte radšej svetlejšie, sú ženské a optimistické a rozžiaria Vašu tvár na fotke.

Úprava zovňajšku - V deň fotenia sa neoplatí obliekať si veci, ktoré sťahujú, úzke ponožky či primalá podprsenka vie zanechať na koži nepekné stopy, ktoré na fotkách naozaj nechcete. Je tiež dôležité investovať do prípravy pleti a vlasov, kvalitný makeup a účes sú dôležitou súčasťou fotenia. Upraviť sa môžete sama alebo Vám rada zabezpečím vizážistku, stačí sa mi ozvať. Spolupracujem s make-up artistkami, ktoré sú kvalitné a rozumejú fotomake-upu, vedia, čo na Vašej tvári zvýrazniť a čo naopak zakryť, aby bol výsledok perfektný,

Ešte pár slov k nahote.... Nebojte sa, nikoho nenútim vyzliekať sa a stáť pred objektívom nahá. Vždy sa pýtam, pred fotením sa rozprávame o štýle fotiek, ktoré by ste chceli mať a ako by ste chceli fotiť. Môžete si vyhľadať fotky, ktoré sa Vám páčia a môžeme sa nimi pri fotení inšpirovať. Podľa toho potom bude prebiehať fotenie. Ak sa dohodneme, že urobíme aj fotky bez spodnej bielizne, tak prosím.. nehanbite sa! Aj ked musím povedať, že máloktorá žena sa predomnou hanbí, to je výhoda žien-fotografiek :)

Ozaj, budúci tatinkovia :) Nemajte obavy, Vám sa veľmi venovať nebudeme :D Väčšinou urobíme pár spoločných fotiek a potom budeme potrebovať Vaše menežérske a asistentské schopnosti, budete nám pomáhať pri fotení, vyhadzovaní šiat, pridŕžaní ventilátora, sťahovaní plátien a podobne.... Alebo, ak Vás to nebude baviť, kľudne môžete po nafotení spoločných fotiek zdrhnúť na pivo a Vaša milovaná žienka si Vás niekde vyzdvihne :D Čo sa týka Vášho oblečka, osobne mám radšej namiesto obyčajných tričiek viac 'šik' vrchy - napríklad košeľa, ktorá môže byť aj rozopnutá, polorozopnutá, s vyhrnutými rukávmi, nemusí to byť čiste oblekový pozapínaný a nažehlený štýl. Pekné sú ale aj polo tričká, svetre alebo proste hocičo, čo nespadá do kategórie 'obyčajné tričko'. Farebne a vzorom sa snažte o jednoduchosť, biela, svetlé odtiene a jemné vzory nech sú Vaša mantra. Prosím, nie veľké nápisy a krikľavé vzory, príliš odpútavajú pozornosť.

Deti na bruškatom fotení - Samozrejme kto má staršie detičky, automaticky ich berie na fotenie, ešte to tak, aby ostali zabudnuté kdesi doma :D Ako deti pripraviť na fotenie sa dočítate v článku o rodinnom fotení. Napapané brušká, vyspaté hlavičky, farebné zladenie a dobrá nálada sú základ úspešného fotenia s detičkami :) a vlastne aj bez nich...

Po nafotení - Do pár dní pošlem link na needitované nafotené fotografie a z nich si môžete vybrať Vaše zábery. Výberová galéria je jednoduchá a prehľadná, v e-maile dostanete okrem linku na galériu aj link na dotazník, ktorý by som prosila vyplniť. Je rýchly, len pár klikacích otázok, no pomôže nám rýchlejšie odkomunikovať praktické veci, ako napríklad tlač fotiek či akou formou chcete dostať či zaplatiť Vaše fotky. Áno, viem, často sa o tom bavíme rovno na fotení, ale niečo Vám prezradím, ja mám pamäť typu akváriová rybička.. otočím sa a za 5 minút už ani neviem, že som sa niekedy s niekým o niečom rozprávala...ups! A preto, co je psáno, to je dáno, formulár razom všetky moje pamäťové nedostatky vyrieši a ja môžem byť za frajerku, že všetko hneď viem a nemusím Vás na stokrát otravovať otázkami. Win-win :)

Vaše vybraté zábery potom spracúvam a dávam tlačiť a keď je všetko skompletované, podľa dohody Vám odovzdám Vaše krásne bruškové fotky.

Prajem Vám krásny pôrod bez komplikácií a rada Vás privítam aj s malým batôžkom na lifestyle fotení Vášho šťastia u Vás doma <3