Ako sa pripraviť na rodinné fotenie?

MÁTE PRED FOTENÍM STRES, NEVIETE ČO VÁS ČAKÁ?
NEVIETE, ČO SI OBLIECŤ, BOJÍTE SA, ŽE VAŠE DETI NEBUDÚ SPOLUPRACOVAŤ?

NAPÍSALA SOM PRE VÁS TENTO ČLÁNOČEK O PRÍPRAVE NA RODINNÉ FOTENIE.

STRES NECHAJTE DOMA

Úplne najdôležitejšou vecou, ktorú budeme potrebovať, je pohodička, úsmev a dobrá nálada. Nestresujte! FOTENIE JE ZÁBAVA! Nemáte sa čoho báť, nejde o život. Ide o snahu zachytiť Vašu rodinku prirodzene a bez kŕčovitých póz a nervov.

Ukážte lásku, objímajte sa, naháňajte sa s deťmi, hľadajte s nimi poklad, postavte vežu… Ja budem pri tom a budem zachytávať tieto krásne emócie, ktoré si potom aj po rokoch budete vďaka fotografiám pamätať. Ak neviete ako sa tváriť... jednoducho, tvárte sa ako Vy, ako keď ste doma a blbnete s ratolesťami. Pri deťoch je tiež veľmi dôležité, aby ich fotenie bavilo a neodniesli si z neho len samé nesmieš, musíš, poslúchaj, pani fotografka sa bude hnevať – ale nie, nebude :) Deti sú deti, majú niekedy svoje dni a nálady, no vždy sa nájde príležitosť ich zaujať, rozveseliť, priviesť na veselé myšlienky. Odporúčam pred fotením „na tajňáša“ kúpiť deťom malú hračku alebo niečo podobné, čo viete, že má rado – prípade najväčšej núdze dokáže takáto maličkosť vyčariť obrovský úsmev na perách aj najviac nahnevaného dieťaťa :)

Čiže ešte raz – stres nechajte doma, na fotenie ho nebudete potrebovať :)

NEZABUDNITE NA POHODLIE

Fotenie väčšinou trvá jednu až dve hodiny. Je dobré mať so sebou pre deti tekutiny a pre tie menšie aj papanie, okrem hladu ich často aj pekne upokojí. Do prípravy kufríka s vecami na fotenie môžete zapojiť aj detičky, môžu si zobrať obľúbenú hračku alebo môžu vymýšľať, ako a s čim sa chcú sfotiť. Samozrejme nefotíme celý čas nonstop, dávame si pauzičky na skľudnenie, prezlečenie, oddýchnutie, a vtedy najmä menšie deti ocenia obľúbené veci, s ktorými sa cítia dobre. Samozrejme, ak treba, tak plienky a veci na prebalenie.

mama a dieta, priprava na fotenie, ako sa pripravit na fotenie, dievcatko a mama, fotenie mama a dieta

VÝBER OBLEČENIA

Ak chcete farebne krásne a nápadité rodinné fotografie, určite si dajte záležať na výbere outfitu svojich potomkov aj partnera. Rodinu zladia na fotke podobné farby, rovnaké vzorovanie, kombinácie rovnakého materiálu a rovnakých farieb a vzorov. Väčšinou platí pravidlo, že stačí jedna farba a jeden vzor, ktoré vás budú spojovať. Napríklad každý člen rodiny môže mať kus oblečenia, ktorý je červený a károvaný, napr. rodičia košele, deti zas sukničku, nohavice, čiapku. Takto zladené oblečenie pôsobí jednoducho, čisto, ale pritom hovorí o cite pre detail a krásne vizuálne spojí celú rodinku.


Maminka

Obyčajne sa najviac oplatí začať maminou a ostatných členov rodiny doladiť k jej outfitu. Voľte oblečenie zvýrazňujúce Vašu ženskosť, aj keď myslíte, že máte pár kíl naviac. Línia pásu je základ dobrej fotografie každej ženy. Takže vrecovité outfity nechajte radšej doma, ak môžete.

Ak žena investuje do kvalitnej úpravy pleti a vlasov, je to na fotkách hneď poznať, žena pôsobí luxusne, upravene a krásne. Kvalitný fotomake-up Vám zabezpečí rovnomerne kolorovanú pleť na fotografiách, bez nedostatkov a nerovností. Ak sa necítite na sebalíčenie, rada Vám objednám služby vizážistky. Spolupracujem len s overenými make-up artistkami, ktoré Vám vyčaria nielen krásny make-up, ale zároveň vedia upraviť aj Vaše vlásky.

Tatino

Tatinovia! My vieme, že väčšinou fotenie vymyslí manželka a vy sa len veziete :D a nejak extra ani svoj outfit neprežívate. Vôbec to ale nevadí! Mám totiž pre vás pro tip: viete, čo Vám pomôže cítiť sa lepšie a vhodnejšie? Dobré oblečko a úprava zovňajšku :) Neokúňajte sa preto na fotenie nahodiť - upraviť tvár a štýlovo ale pohodlne sa obliecť. Tepláky a vyťahané tričko nie! Radšej pekné krémové či modré jeansy, polotričko, košeľu či sveter. Budete sa cítiť špeciálne a fotky budú oveľa krajšie. A Vaša milovaná žienka si to bude, verte mi, veľmi vážiť!

Deťúrence

Deťom vždy pristanú rôzne klobúčiky, čiapky, šiltovky. Zaujímavé su tiež doplnky ako vysoké čižmičky, štucne, rukavičky, čelenky, traky a podobne. Nebojte sa doniesť viac kombinácií oblečenia a podľa nálady a potreby môžeme vymieňať.

Oblečenie má byť jednoduché, žiadne obrázky alebo nápisy na tričkách, jemné vzory sú lepšia voľba. Pekne vyzerajú aj materiály so štruktúrou – pletené svetríky, háčkované vestičky a podobne. Aj tu platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása, čiže aj pri deťoch stačí jeden výrazný prvok a zvyšok neutrálny.

pár príkladov, ako zladiť rodinku

čo si obliecť na fotenie, šaty na fotenie, ako sa obliecť na fotenie, ako sa obliecť

príklady vhodných ženských outfitov

čo si obliecť na fotenie, oblečenie na fotenie, ako sa obliecť na fotenie, ako obliecť muža na fotenie

príklady vhodného oblečenia pre mužov

príklady oblečenia pre dievčatko

čo si obliecť na fotenie, šaty na fotenie, ako obliecť chlapčeka na fotenie

príklady oblečenia pre chlapčeka

čo si obliecť na fotenie, šaty na fotenie, ako sa obliecť na fotenie, ako obliecť rodinu na fotenie, čo deťom na fotenie

jemné pastelové tóny

čo si obliecť na fotenie, fotenie, ako sa obliecť na fotenie, ako obliecť rodinu na fotenie, čo deťom na fotenie

bordové zemité tóny

čo si obliecť na fotenie, šaty na fotenie, ako sa obliecť na fotenie, ako obliecť rodinu na fotenie, deťom na fotenie

pastelové zelenkavé tony

čo si obliecť na fotenie, ako sa obliecť na fotenie, ako obliecť rodinu na fotenie, čo si obliecť v lete na fotenie

obľúbené neutrálne plážové farby